Które biurko będzie najlepszym rozwiązaniem

Biurko ma być narzędziem przy którym będziesz mógł swobodnie pisać, pracować, uczyć się lub czytać nową książkę. Klasyczne, proste biurko będzie najlepszym wyborem, warto zastanowić się nad wielkością blatu. Powierzchnia robocza, którą będziemy mieć do dyspozycji będzie mieć duży wpływ na komfort. Wybierając wielkość blatu warto zastanowić się jakie materiały będą na nim przechowywane i jaka powierzchnia robocza będzie optymalna. Nalezy wiąć również pod uwagę wielkość pomieszczenia w którym biurko będzie się znajdowało.

biurko Nomad AJ Produkty

 

Biurka z prostokątnym blatem są uniwersalnym wyborem, można ustawić je wszędzie, pod każdym kątem, przy ścianie, oknie,     a nawet na środku pokoju, jesli powierzchnia na to pozwala. Wielkość zależy od potrzeb użytkownika, najczęściej wybieranym blatem jest 1200x800 mm . Nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie można swobodnie przy nim pracować, jedną z propozycji z blatem 1200mm jest model Modulus z klasyczną ramą na prostych nogach.

W linii Modulus znaleźć można rówież biurko z ramą O, model wygląda bardziej elegancko i nowocześnie. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, ale największą popularnością cieszą się blaty w kolorze białym i czarnym. Mówi się, że proste rozwiązania są najlepsze, a dobrym przykładem jest właśnie biurko Modulus z ramą O .

Biurka narożne

Biurka narożne, w kształcie litery L mają kilka praktycznych zastosowań i korzyści.

Pierwszą z nich jest duża powierzchnia użytkowa, większa niz przy standardowych biurkach z prostokątnym blatem. Kupując prostokątne biurko o długości np. 180 cm lub 200 cm zabierane jest dużo miejsca (chyba, że biurko ustawiasz pod ścianą), z biurkiem narożym można mieć podobną przestrzeń użytkową, ale nie jest zajmowana tak duża powierzchnia z głębi pomieszczenia.

Takie rozwiązanie sprawdzi się w pracy grafików i osób w branży IT, jeśli potrzebne jest dużo miejsca na dokumenty, dodatkowy sprzęt np. monitory. Zdarza się, że biurka w kształcie litery L wykorzystywane są przez dwie osoby. Może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale gdy brakuje miejsca na osobne stanowisko, a osoby wspólpracują ze sobą, realizują wspólny projekt. Wszędzie gdzie wymaga się wielozadaniowości od pracowników warto pomyśleć o dużej powierzchni biurka, z pewnością wpłynie to na wygodę pracownika. Pamiętając o ergonomii pracy biurka narożne linii Flexus zostały również wyposażone w regulację wysokości.

Stolik komputerowy

W przypadku kiedy duża powierzchnia robocza nie jest potrzebna idealnym rozwiązaniem będzie stolik albo biurko komputerowe. Stelaż statyczny lub z regulacją wysokości, jeśli statyczny to przygotowany do pracy na stojąco, z jedną lub większą ilością półek. Półka wysuwana pod klawiaturę w tym wypadku jest niezbędna, chyba, że pracujemy na laptopie, notebook 'u lub innym małym, przenośnym urządzeniu. Regulacja wysokości jest dziś funkcją coraz bardziej porządaną i docenianą, chociaż biurka posiadające taką funkcjonalność są odpowiednio droższe.

Blaty wykonane są z rónych materiałów, najczęściej pojawia się laminat i fornir, warto zwrócić uwagę na możliwość wiercenia otworów na okablowanie oraz możliwość montażu półek, koszyków lub innych pojemników gdzie można położyć listwę zasilającą.