AJ Produkty od ponad 40 lat wyposaża firmy, nie tylko w meble biurowe, dostarcza przedsiębiorstwom asortyment do wyposażenia magazynów i zakładów przemysłowych. W zależoności od potzreb klientów i aktualnych trendów stale poszerzają swoją ofertę, zwracając uwagę na jakość produktów, ochronę środowiska i bezpieczeństwo. W 1975 roku AJ Produkty założono w Hyltebruk. W 2012 by poprawić logistykę przniesiono siedzibę firmy do Halmstad, powstał tam magazyn o powierzchni aż 30 tys. metrów kwadratowych.

AJ Produkty - Z piwnicy na rynek międzynarodowy

Historia jakie oglądamy na ekranie. Młody Anders Johansson wpadł na pomysł by założyć firmę, siedzibą była piwnica domu jego rodziców w Hyltebruk w Szwecji. Przez lata działalności firma rozwinęła się i aktualnie reprezentowana jest w 19 krajach, 20 filiami, 2 fabrykami. Oferta firmy zmieniała się, dopasowując się do aktualnych trendów i oczekiwań konsumentów. Do produktów do przenoszenia materiałów dołączono szafki, meble stołowe, meble biurowe i rozwiązania do przechowywania (prawie jak w Ikea J ) .  Z czasem firma katalogowa, została przekształcona w nowoczesną firmę handlową z własnymi fabrykami i działem projektowym. Dziś w ofercie AJ Produkty kupić można pojedynczy produkt, np. biurko, lub wyposażyć kompleksowo całą przestrzeń biurową i socjalną.

Podstawowe wartości AJ Produkty

Firma AJ Produkty deklaruje, że najważniejszy jest Klient, to właśnie jest klucz do sukcesu jaki odniosła firma. Wierzą w długotrwałe relacje, rozmowę o potrzebach i realizację projektów oraz planów klienta.

AJ Produkty stawia na jakość, choć czasami mogłoby się wydawać, że ich produkty są dość drogie pamiętać należy, że cena jest adekwatna do jakości oferowanego asortymentu. Kupując meble od AJ Produkty kupujemy solidne wykonanie, meble które będą służyć latami.

Szwedzka firma stara się projektować nie tylko meble modne, odpowiadające potrzebom kupujących, ale także funkcjonalne. Rewelacyjnym produktem jest biurko Modulus z regulacją wysokości blatu. Właśnie dzięki takim produktom klienci doceniają markę AJ Produkty. Mebel dopasowujący się do potrzeb użytkownika, solidny, w przystępnej cenie, a do tego wyglądający bardzo elegancko.

Od ponad 40 lat słuchają potrzeb klientów, co jest podstawą w zrozumieniu i dopasowaniu ofert nieustannie ulepszają projekty i produkcję.

Jakość, środowisko i zrównoważony rozwój

AJ Produkty jest wiodącym dostawcą produktów biurowych, magazynowych i warsztatowych. Dzięki systemom zarządzania jakością i środowiskiem opracowali strukturę i szereg skutecznych narzędzi, które pozwalają spełnić te wymagania i obowiązki. Dzięki certyfikowaniu systemów zarządzania przez stronę trzecią mogą zademonstrować zaangażowanie w ciągłe doskonalenie i rozwój naszej firmy.

We współpracy z klientami i dostawcami, AJ Produkty aktywnie dąży do ciągłego doskonalenia efektywności środowiskowej. Szukają rozwiązań, które zmniejszają wpływ produktów i transportu na środowisko, a także na działalność samej firmy.
 W przypadku wybranych produktów z asortymentu pracują z różnymi etykietami jakości i ekologii. Należą do nich Möbelfakta, Nordic Ecolabel / Nordic Swan, Byggvarubedömningen, SundaHus i Basta. Organizacje te przeprowadzają niezależne testy i oceny wpływu produktów na środowisko oraz ich zgodności z obowiązującymi wymaganiami i normami technicznymi w UE.

Praca AJ Products w zakresie zrównoważonego rozwoju opiera się na zasadach UN Global Compact dotyczących praw człowieka, praw pracowniczych, środowiska i antykorupcji i jest stosowana do wszystkich dostawców i partnerów biznesowych AJ Produkty.

Od pomysłu do produktu

Duża część naszych produktów jest produkowana w fabrykach w Polsce i na Słowacji. Oznacza to, że mają pełną kontrolę nad procesem od początkowego pomysłu do projektowania i produkcji. Dzięki temu są w stanie zaoferować klientowi produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach. Bliska relacja między rozwojem produktu, a fabrykami jest ogromną siłą dla AJ. Celem jest utrzymanie przewagi nad konkurencją i oferowanie produktów, które będą odpowiadały obecnym i przyszłym wymaganiom.

Wiodący producent mebli metalowych – może to bardzo szeroko ujęte stwierdzenie, ale faktem jest, że meble warsztatowe metalowe, szafy metalowe archiwalne i szafy do szatni robią rewelacyjnie! Wyroby metalowe spełniają dzisiejsze wymagania dotyczące wzornictwa, ergonomii i funkcjonalności.

Producent nowoczesnych mebli drewnianych – przede wszystkim mebli biurowych i konferencyjnych. To obszary w których AJ Produkty sprawdza się świetnie.