Praca w domu to duże wyzwanie. Wymaga skupienia i maksymalnego poświęcenia sprawom biznesowym. Domowe zacisze często nie jest takie ciche jak mogłoby się wydawać, a czynników rozpraszających dookoła nie brakuje. Przestrzeń w której planujemy home office wymaga odpowiedniego zorganizowania, umeblowania i zagospodarowania.

mebledobiura , ajprodukty, domowe biuro, home office

Gabinet w domu? Wygodna na którą możesz sobie pozwolić.

W przypadku kiedy mieszkamy w pojedynkę miejsce do pracy możemy zorganizować gdziekolwiek. Nic nas nie rozprasza, możemy skupic się na pracy. Ważne by na wyposażeniu naszego domowego biura znalazło się biurko i wygodne krzesło. Dobrym wyborem będzie krzesło biurowe z serii Intrata i biurko Flexus. To świetnej jakości meble, na które nie wydamy milionów. Dla bardziej wymagających polecamy biurko Flexus z elektryczną regulacją wysokości blatu. Dla osób, które dysponują nieco mniejszym budżetem, biurko proste Flexus w wersji , bez regulacji. Dużym atutem tych modeli są otwory na kable, dzięki temu odpowiednio poprowadzimy przewody i unikniemy plątaniny kabli.

Byłoby idealnie gdyby znaleźć miejsce dla szafy lub regału. Jeśli brakuje miejsca dla szafy otwieranej w sposób tradycyjny, dobrym wyborem będzie szafa z drzwiami przesuwnymi. Tutaj znów zaproponować możemy szafę biurową z drzwiami przesuwnymi z serii Flexus. Dzięki temu meble pozostaną w jednej wersji kolorystycznej. Bez wątpienia atutem tej serii jest zamek montowany w drzwiach, który ograniczy dostęp do zawartości szafy osobom trzecim. Gdyby brakowało nam miejsca na szafę, zadowolić nas musi wybór kontenerka. Kontenerki różnej wysokości ustawić możemy przy biurku lub pod. Najczęściej wybierany zestaw znajdziecie tutaj.

 

Szczęśliwi posiadacze dużych mieszkań i domów mogą pozwolić sobie na stworzenie gabinetu w jednym z pomieszczeń. Osobny pokój to spokój i możliwość pracy bez rozpraszaczy.

 

Ważny jest ogólny wystrój pomieszczenia w którym spędzać będziemy kilka godzin dziennie. Dodatki takie jak kwiaty, zdjęcia lub obraz, dodatki w kolorze zielonym i pastelowych odcieniach pozwolą odpocząć oczom.

W kawalerce się nie da! Obalamy mity

Mały metraż to z pewnością wyzwanie. Kreatywność okaże się niezbędną umiejętnością, żeby odpowiednio zaplanować zagospodarowanie każdego dostępnego centymetra powierzchni. Pomimo ograniczonego miejsca warto wybrać biurko z większym blatem. Małe biurko i tak zajmie miejsce, a w trakcie pracy okaże się, że brakuje nam powierzchni roboczej. Świetnym rozwiązaniem będzie oddzielenie miejsca pracy od przestrzeni w której się relaksujemy za pomocą kotar, funkcjonalnych mebli lub ścianek działowych, w tej roli świetnie sprawdzą się ścianka działowa DUO, ścianka działowa FREE lub ścianka podłogowa Aura.

Może się zdarzyć, że miejsca na biurko zabraknie, ponieważ ważniejszy będzie stół do wspólnych posiłków. W takim wypadku polecam zainwestować chociaż w wygodny fotel biurowy. Organizacja biura w kawalerce może nie pozwoli na spotkania biznesowe, ale z całą pewnością umożliwi stworzenie miejsca gdzie będzie się dobrze pracowało.

Inspiracje małe mieszkanie

zdjęcia pobrane jako inspiracje : żródło pinterest, shutterstock i murator