Wybór mebli nigdy nie jest prostym zadaniem i nie ma tutaj znaczenia czy to organizacja wyposażenia w domu czy w firmie. W przypadku biura ważny wybór to właściwe biurka, fotele, krzesła biurowe, stoły lub stół konferencyjny i krzesła konferencyjne. Od wyboru min. krzeseł, zależeć będzie wydajność pracy, ale przede wszystkim zdrowie i samopoczucie pracowników.

Przyjęcie właściwej, wygodnej pozycji nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Ważna jest wysokość krzesła, szerokość i głębokość siedziska.

Jakie krzesło wybrać?

W poprzednich artykułach podkreślaliśmy znaczenie sali konferencyjnej w każdej firmie. Chodź punktem wokół którego wszyscy się skupiają jest stół konferencyjny, to o funkcjonalności wyglądzie decydują miejsca do siedzenia. Jeśli krzesło na być wyłączenie elementem wyposażenia sali konferencyjnej – można poszaleć. Po pierwsze ze względu na niewielką ilość jaka zostanie zakupiona, po drugie w sali konferencyjnej krzesła mogą być bardziej „okazałe” lub po prostu eleganckie. W przypadku wyboru krzeseł do sali szkoleniowej lub np. hali widowiskowej warto wybrać model tańszy. Po pierwsze ograniczeniem z pewnością będzie budżet, po drugie krzesła będą mocno eksploatowane, a co za tym idzie narażone na zabrudzenia. Warto więc wybrać trwałe materiały, które charakteryzują się łatwością w czyszczeniu. Wyborem dającym największe możliwości doboru kolorystyki będzie klasyczna tapicerka materiałowa, która sprawdzi się w każdej aranżacji. Tapicerka będzie jednak trudniejsza do utrzymania w czystości niż krzesła obite skajem. W przypadku tkanin, ważne jest by posiadały wysoką odporność na ścieranie (minimum 100.000 cykli Martindale’a). Prestiżowym rozwiązaniem będzie wybór krzeseł wykończonych skórą naturalną, ale to wiąże się z odpowiednio wyższymi kosztami. Przy krzesłach ze skóry ekologicznej, czy skaju minimum wytrzymałościowe to 200.00 cykli Martindale'a i atest na trudnozapalność. Na wygląd i wygodę wpływ ma też stelaż. Rama może być metalowa lub drewniana, klejona, spawana, skręcana albo wycięta jako jeden element. Kolorystyka i elementy dodatkowe to kwestia gustu.

Krzesła konferencyjne – przegląd modeli

Klasyka, czyli krzesło konferencyjne ISO

Krzesła ISO to model na którym chyba każdy miał okazję siedzieć, ale mógł nie wiedzieć, że tak ten model się nazywa. Obicia, które najczęściej można spotkać to tkanina, rzadziej skaj. Z podłokietnikami lub bez, można trafić również na model ze stolikiem lub jak kto woli pulpitem (np. sale wykładowe lub szkoleniowe). Warto w takim wypadku rozważyć zakup krzesła konferencyjnego Iso z funkcją link, jest to możliwość łączenia krzeseł w rzędy przy pomocy nakładek na ramę, czyli właśnie LINK, dostępny także koszyk montowany pod siedziskiem (jako opcja, raczej rzadko spotykana). 

Krzesło Konferencyjne ISO T
ISO T oznacza model krzesła z pulpitem.

Krzesło Konferencyjne ISO Mesh

Krzesło konferencyjne w którym oparcie wykończone jest siatką, siedzisko miękkie, tapicerowane. W tym modelu ciekawie wyglądają oparcie i siedzisko w różnych kolorach.

Krzesło Konferencyjne ISO Arm

Krzesło ISO Arm na stabilnej ramie z podłokietnikami. Podłokietniki są zamknięte, a materiał z jakie są wykonane to stal i tworzywo sztuczne.

Krzesło Konferencyjne ISO Wood 
Wymiary krzesła są standardowe jak w przypadku wyżej opisanych modeli. Ramy również to najczęściej kolor  Aluminium lub Black, a siedzisko i oparcie wykonane są ze sklejki. Można oczywiście dokupić pulpit, a krzesła w takim zestawieniu pojawiają się w salach szkoleniowych.

Krzesło konferencyjne ISO BIANCO
Osłona oparcia i wykończenie siedziska w białym kolorze.

Krzesła konferencyjne to nie tylko model ISO….

Krzesło @-Motion

Krzesło konferencyjne @-Motion to obok ISO i Intrata bardzo często wybierany model. Stabilna zamknięta konstrukcja ramy krzesła umożliwia przyjęcie bezpiecznej i wygodnej pozycji. Miękkie, tapicerowane siedzisko i oparcie z wysokogatunkowej siatki! Podobnie jak w modelu ISO Mesh , model @-Motion wygląda efektowniej kiedy oparcie jest w kolorze innym niż powierzchnia do siedzenia. W tym modelu podłokietniki są miękkie, a podstawa wyposażona jest w stopki, wykonane z tworzywa co zapobiega rysowaniu podłogi.

Linia Intrata to nie tylko krzesła biurowe

Modele z rodziny Intrata

czyli bestsellerowa linia krzeseł od Nowego Stylu. Wygodne i funkcjonalne krzesła biurowe, obrotowe, a także krzesła konferencyjne. Do wyboru krzesła na stelażu z czterema nogami oraz ze stelażem zamkniętym (na płozach), z podłokietnikami lub bez. Siedzisko i oparcie są oczywiście tapicerowane, a do wyboru jest kilka tkanin. Podobnie jak w poprzednich modelach jest możliwość sztaplowania (krzesło na nóżkach do 5 szt.) .

Krzesło biurowe i konferencyjne Intrata
Krzesło Polyfold Nowystyl

Krzesła szkoleniowe i do poczekalni

Krzesła szkoleniowe i do poczekalni

W przypadku kiedy poszukiwane są proste i skromne rozwiązania, dobrym wyborem będą modele Polyfold i Renfrew. Cena jest bardzo przystępna, dobra jakość, do wyboru kilka kolorów. Dużym atutem tych modeli jest ich niewielka waga i możliwość złożenia.

Poniżej propozycje krzeseł konferencyjnych

Krzesło konferencyjne ISO alu white czerwona tapicerka

Krzesło konferencyjne ISO Najczęściej wybierany model krzesła konferencyjnego, dostępny bez pulpitu. Nogi malowane na biało, stanowiące stabilną podstawę, czarna...

140,22 zł
113,16 zł
netto: 92,00 zł

Krzesło konferencyjne ISO black chrome (pakiety po 20 szt) 67,00 szt. + VAT 23%

Krzesło konferencyjne ISO Najczęściej wybierany model krzesła konferencyjnego, dostępny bez pulpitu. Chromowane nogi, stanowiące stabilną podstawę, czarna tapicerka...

1648,20 zł
netto: 1340,00 zł

Krzesło konferencyjne ISO blue

Krzesło konferencyjne ISO Najczęściej wybierany model krzesła konferencyjnego, dostępny bez pulpitu. Czarne nogi, stanowiące stabilną podstawę, czarna tapicerka (możliwy...

119,31 zł
78,72 zł
netto: 64,00 zł

Krzesło konferencyjne tapicerowane Rumba

Cechy i funkcje
Rama: płoza metalowa, podłokietniki zamknięte
Oparcie: tapicerowane
Siedzisko: tapicerowane
Podłokietniki: zintegrowane z ramą, nakładki – tk. tapicerska
Stopki: GB: do miękkich powierzchni, materiał: tworzywo sztuczne,...

325,95 zł
netto: 265,00 zł