Nieodpowiednie wygłuszenie w pomieszczeniach to główna przyczyna dyskomfortu w miejscu pracy. W czasiegdy potrzebujemy skupić sie nad realizowanymi zdaniaminawet najmniejszy dźwięk może wpływać na osłabienie naszej koncentracji.

To wpływa na dłuższy czas realizacji zadań, a co za tym idzie zaczynamy się stresować, bo deadline jest coraz bliżej. Jest jednak kilka sposobów na to, by zmniejszyć poziom hałasu i wyciszyć niechciane dźwięki. Jednym z nich jest zastosowanie zasłon i kotar, miękkie, grube materiały mała właściwości pochłaniające dźwięki. Możemy w ten sposób podzielić pomieszczenie i zmniejszyć ilość dźwięków, jakie będą nas rozpraszać. Z doświadczenia wiesz z pewnością, jak trudno jest wrócić do zadań i pełnego skupienia, jeśli coś odciągnie Twoją uwagę. Meble tapicerowane też okazują się świetnym rozwiązaniem, a raczej uzupełnieniem, które będzie pozytywnie wpływać na wyciszenie hałasu w pomieszczeniu. Zaskoczeniem może być kwestia otwartego regału-dźwięki, które pojawiają się w pomieszczeniu ,odbijają się od zamkniętych drzwi. Otwarte regały, wypełnione książkami lub innymi przedmiotami będą całkiem skutecznie tłumić dźwięki. Kolejny filtr, który w banalny sposób możemy wykorzystać w naszym biurze. Dźwięków pisania na klawiaturze czy rozmów kolegi, siedzącego przy biurku obok nie pozbędziemy się w taki prosty sposób, ale możemy się od nich "odgrodzić"

Stawiając ścianki dźwiękochłonne i panele między biurkami zapewnimy naszym współpracownikom prywatność i większy komfort pracy. Podobnie, jeśli chcemy wygospodarować odrobinę miejsca na poczekalnię lub część socjalną, gdzie w spokoju możemy zjeść nasz posiłek (jeśli pracujemy w open space i brakuje kuchni z prawdziwego zdarzenia). Ścianki podłogowe i biurkowe uchronią nas również przed "podsłuchiwaniem" rozmów telefonicznych osób pracujących w pobliżu. Ścianki Zip z całą pewnością świetnie sprawdzą się w tej roli. Tapicerowane tkaniną z ozdobnym zamkiem, duży wybór kolorów, a przeciez lubimy mieć możliwośc wyboru, wypełnione są wełną dźwiękochłonną, a dzięki temu rzeczywiście spełniają swoją rolę.

Ścianki biurkowe sa rozsądnym rozwiązaniem jeśli nie chcemy narażać się na duże wydatki. Ogromnym plusem jest fakt, że możemy przestawiać je w dowolne miejsce w dowolnej konfiguracji. Ścianki SPLIT występują w kilku rozmiarach, możemy zdecydować który będzie najlepszy, dodatkowo występują w kilku kolorach. Wykonanne są z materiałów podlegających recyklingowi, ciekawym efektem jest wzór na powierzchni panelu. Split proponuje również panele dźwiękochłonne, które możemy zamontowac na ścianie, w ten sposób wyciszamy dodatkowo pomieszczenie w którym się znajdujemy (prawie jak w studio nagraniowym :) ).

Czynnikiem, który nas wybija z trybu "praca" mogą być również odgłosy wydobywające się spod krzesła, toczącego się po podłodze. Na takie sytuacje, również mamy rozwiązanie! Propozycja pierwsza — połóż wykładzinę dywanową, drugie — bardziej praktyczne to podkładki i maty gumowe lub filcowe pod koła krzeseł biurowych. Można również włączyć muzykę, ulubiony kawałek, który usłyszysz w radio może na chwilę oderwie myśli od pracy, ale będzie to pozytywny aspekt, dodatkowo zagłuszy odrobinę inne dźwięki, które pojawiają się we wspólnym pomieszczeniu.

Wykorzystaj nasze wskazówki i pracuj w ciszy i spokoju.