Jeśli nie kontenerek, to co?

Kontenerek biurowy to dziś standardowe wyposażenie biura. Nie masz miejsca na szafę, komodę, kredens więc wybierasz kontenerek. RODO i zasada czystego biurka zabraniają pozostawiania dokumentów na blacie, a przecież gdzieś je schować musimy. Okazuje się, że kontenerek jest idealnym rozwiązaniem.

 

Zasada czystego biurka

Do dyspozycji zazwyczaj masz 3 szuflady, o takich samych wymiarach, ale możesz wybrać też taki, w którym dolna szuflada będzie największa. Kontenerek może być zamykany na klucz, blokując wszystkie 3 szuflady. To wygodne rozwiązanie, jeśli chcesz ograniczyć dostęp do zawartości kontenerka przypadkowym osobom. Zależy Ci na większym porządku? Wybierz kontenerek z organizerem, w którym można przechować niezbędne biurowe przybory takie jak pisaki i inne akcesoria do pisania, spinacze, zszywki, taśmę klejącą, linijkę i inne, drobne przybory, które mogą być potrzebne.

Może się wydawać, że kontenerek to banalny element wyposażenia w biurze, ale gdy się nad tym dłużej zastanowić…. Można je spotkać wszędzie! Gabinety weterynaryjne, salony kosmetyczne, biura i gabinety, biurka nauczycieli i wykładowców również mają „dostawki” w formie kontenerków. Można przyjąć, że kontenerek biurkowy to obowiązkowe „MUST HAVE” i nie jest kaprysem czy chwilową modą. Są czymś, co ułatwia organizację stanowiska przy którym pracujemy. Zdarza się, że dolna szuflada jest większa od pozostałych, wyposażona w ramę na skoroszyty, co ułatwia przechowywanie i wyszukiwanie dokumentów.

Kontenerek z kołami czy bez?

Ustaliliśmy już, że kontenerek to obowiązkowa pozycja na liście wyposażenia firmy (bez większych wyjątków, metalowe kontenerki warsztatowe świetnie sprawdzą się w warunkach magazynowo-warsztatowych). Teraz czas na decyzję czy ma mieć koła, czy stabilne nóżki. Jeśli często zmieniasz ustawienie mebli w pomieszczeniu, to kontenerek z kołami z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że taki niepozorny kontenerek bardzo często waży w okolicach ok. 30 kg. Warto zwrócić uwagę by koła miały właściwości samonastawne, czyli takie gdzie koła samoczynnie nastawiają się na kierunek z którego działa siła. Zamiast więc dźwigać, możemy przesunąć kontenerek po podłożu bez obawy o uszkodzenie podłogi czy mebli.

W przypadku kiedy mocno ogranicza nas powierzchnia pokoju dobrym wyborem będzie kontenerek który wstawimy pod biurkiem. W większej przestrzeni można wybrać kontenerek, który będzie pełnił również funkcję dostawki i ustawić go obok, jako przedłużenie blatu biurka. Kiedy kontenerek jest niższy od biurka warto dokupić wysokie koła lub nóżki i problem zostanie rozwiązany. Dobór podstawy nie powinien stanowić problemu, producenci zazwyczaj oferują kilka opcji (walory estetyczne i kolory).

Kontener biurkowy będzie również świetnym uzupełnieniem w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym. Najmłodsi mają z reguły tendencję do robienia bałaganu, ale potrzebują również miejsca na przybory i akcesoria szkolne. Gdzie zatem najlepiej je przechowywać? Oczywiście przy biurku! W ten sposób linijka, ołówek czy kredki będą zawsze pod ręką, z pewnością znajdzie się tam również miejsce na podręczniki. Kwestia zamykania na klucz da dziecku również poczucie odrobiny prywatności.