Czas pracy.

To, co jest jednym z głównych czynników, to ile czasu spędzasz przy biurku. Jeśli nie jesteś typowym pracownikiem biurowym, który każdego dnia przy biurku siedzi nawet po kilkanaście godzin sprawa będzie odrobinę prostsza. Regulacja wysokości i kąta nachylenia oparcia, odpowiednie wyprofilowanie i dopasowanie do anatomicznych kształtów pleców. To podstawowe elementy wpływające na Twój komfort w czasie pracy. Modele, które z pewnością spełnią tutaj Twoje oczekiwania to krzesło biurowe Dover, Leeds, Formby i Derry. Masz możliwość zdecydować, czy potrzebne są Ci podłokietniki. Modele wymienione powyżej możesz zakupić w wersji podstawowej bez podłokietników. W modelu Dover dostępne są 2 kolory tapicerki i 2 rodzaje oparcia, wysokie lub niskie.

Dla tych, którzy nawet śniadanie jedzą przed komputerem.

Jeśli Twoja praca polega wyłącznie na siedzeniu przy biurku i nie masz możliwości tego zmienić, potrzebne będzie coś wygodniejszego. W naszej ofercie znajdziesz krzesło Milton, Stanley, Newcastle, Birmingham oraz Stirling. Krzesła posiadają mechanizm synchroniczny, co umożliwia regulację pozycji krzesła. Podparcie odcinka lędźwiowego zastosowane w krześle Stanley odciąża kręgosłup, dzięki czemu nawet po 8 godzinach pracy nie będziesz odczuwać dyskomfortu. W przypadku krzeseł z niższym oparciem ważna jest możliwość dokupienia zagłówka, zwróć również uwagę czy podłokietniki są regulowane. Idealnie, gdyby posiadały regulację w trzech kierunkach, pionowo, poziomo i pod kątem. Materiały powinny być wysokiej jakości.

Dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu.

Kręcisz się, lubisz często zmieniać pozycję? To odpuść sobie tradycyjne krzesła biurowe. Mamy dla Ciebie coś lepszego! Stołki i inne meble z sekcji aktywnego siedzenia to dział, który powinien Cię zainteresować. Możesz wybierać tradycyjny stołek z regulacją nachylenia siedziska lub stołek balansujący. Ciekawą opcją jest oparcie z funkcją obrotu o 360o, dostępna w modelu Twist. Wyprofilowane siedzisko wymusza na naszym ciele takie ułożenie, przy którym zmniejszamy nacisk na miednicę, a co za tym idzie, odciążone są nogi i kręgosłup. Kąt nachylenia i profil zmusza stawy do ułożenia w pozycji najbardziej dla nich korzystnych, eliminuje w ten sposób napięcia powstające przy siedzeniu na tradycyjnym krześle. Dodatkowo poprawia się krążenie w kończynach, a dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego mrowienia.

Ćwicz, kiedy siedzisz.

Wiedziałeś, że tak można? Nowoczesne stołki balansujące wymuszają na Tobie aktywizację mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie właściwej postawy. Jednym z bestsellerów w tej kategorii jest ergonomiczny stołek Back App. Wymusza prawidłową postawę i stymuluje pracę podstawowych mięśni, które nieustannie muszą dbać o odpowiednią równowagę, aby utrzymać kręgosłup prosto. Ze względu na wysokość zaleca się pracę przy wyższych biurkach, a najlepiej takich, które posiadają możliwość regulacji. Produktem działającym w podobny sposób jest Stołek Up oraz nakładka balansująca. Nakładka jest najtańszym, ale równie skutecznym rozwiązaniem.

Kolejnym kryterium jest cena, niestety to często zmusza często do zakupu najtańszej, nie zawsze dobrej opcji. Na szczęście w każdym opisanym segmencie znajdziesz coś WOW! i coś co spełni minimalne wymagania dobrego sprzętu. Wszystkie opisane krzesła i stołki znajdziesz w sklepie.