Graficzna mata wejściowa Kleen-Tex - dostępna w sklepie internetowym mebledobiura.pl

Czym jest mata? Czym różni się mata od wycieraczki?

Mata to produkt o znacznie wyższych parametrach czyszczących niż wycieraczka. W wycieraczkę jak sama nazwa mówi, wycieramy brud z butów, a jak sprawa wygląda z matą?
Konstrukcja tego produktu sprawia, że idąc po nim, mata wejściowa sama wychwytuje zabrudzenia z naszego obuwia. Dzięki tej właściwości jest ona znacznie skuteczniejsza w wyłapywaniu brudu niż wycieraczki. Przejście wyłożone matą dostarcza lepszych wrażeń estetycznych nawet w trudnych warunkach pogodowych. Okolice wejścia z wycieraczkami muszą być bardzo często obsługiwane przez serwis sprzątający, w przeciwieństwie do wejścia zabezpieczonego matami. Tam błoto, brud i woda są zatrzymywane w znacznym stopniu przez maty. Sama mata pomimo interakcji z brudem sprawia wrażenie czystej, jeśli zastosowano do jej produkcji specjalnego splotu przędzy. Przykładem tego typu maty są produkty Kleen Tex ze splotem przędzy High-Twist Nylon.
Właściwie dobrane maty poza estetycznym wyglądem są w stanie zatrzymać 85% wnoszonego z zewnątrz brudu. Zmniejszają koszty utrzymania czystości aż o 65%!

Pionowa mata wejściowa Kleen-Tex - sklep mebledobiura.pl

Czy długość maty wejściowej ma znaczenie?

Oczywiście tak. Skoro mata ma zatrzymywać brud i błoto, które jest wnoszone na teren obiektu, zrobi to skuteczniej, jeśli obuwie wchodzących będzie częściej spotykało się z jej powierzchnią. Zależność długości maty i ilości zatrzymanego brudu jest wprost proporcjonalna. Im dłuższa mata, tym więcej zatrzymanych nieczystości. Oczywiście długość maty powinna być dobierana z uwzględnieniem dostępnej dla niej przestrzeni posadzki, wrażeń estetycznych oraz aspektu ekonomicznego. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej się sprawdza i optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie mat o długości 150 cm na tzw. 3 kroki.

Mata graficzna w salonie samochodowym - dostępność sklep mebledobiura.pl

Jak układać maty pionowo czy poziomo?

Maty do zbierania brudu najlepiej położyć pionowo. Takie ułożenie pozwala na dłuższy kontakt z obuwiem wchodzących na matę, a co się z tym wiąże większą skuteczność w czyszczeniu butów. Maty graficzne klienci wybierają w orientacji poziomej, ale najczęściej jest to wynik uwarunkowań estetycznych związanych z grafiką.

Mata promocyjna sklep sportowy - mebledobiura.pl

Dlaczego warto wybrać maty marki Kleen-Tex?

Powodów jest dość dużo, jednak najważniejsze z nich wymieniamy poniżej:

  • zatrzymują brud wnoszony do wewnątrz; 
  • można je prać; 
  • mają właściwości antypoślizgowe; 
  • posiadają atest higieniczny, certyfikat przeciwpożarowy oraz oeko.tex; 
  • bezpieczne dla zdrowia; 
  • olejoodporne; 
  • nie przewodzą prądu; 
  • są estetyczne; 
  • produkowane w Polsce.

Maty Kleen-Tex posiadają certyfikat oeko.tex – co to oznacza?

Oeko-Tex to Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania Ekologii Tekstyliów i Skóry, które zajmuje się badaniem produktów włókienniczych i skórzanych pod kątem ich bezpieczeństwa dla człowieka i środowiska. Maty Kleen-Tex posiadają certyfikat tego stowarzyszenia, co oznacza, że produkty te zostały przetestowane i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska.

Maty promocyjne, maty z logo, czy warto je posiadać?

Maty z logo firmy, to maty przeznaczone dla klienta, który dba o identyfikację swojej firmy i stawia na pierwsze wrażenie. Mata z logo spełnia dwie funkcje jednocześnie: wchłania brud i jest wizytówką firmy. Mata promocyjna (graficzna) już od progu zaprasza klienta, jako wizytówka firmy dodatkowo zabezpiecza posadzkę przed zniszczeniem, dekoruje wnętrze, personalizuje – gdyż posiada indywidualny nadruk i jest wykonana tylko na specjalne życzenie klienta i wg jego wytycznych.
Jeśli zainteresowani są Państwo matami z własną grafiką, zapraszamy do kontaktu. W tym celu prosimy wypełnić nasz formularz kontaktowy:

        ZAPYTAJ O MATY KLEEN TEX 

Maty z logo firmy – dlaczego mam pozwolić by deptano po logo mojej firmy?

Jeśli z góry zakładasz, że nie będziesz serwisował, zamiatał, czyścił swojej maty, która w strefie wejściowej będzie dbać o czystość Twojej recepcji przez 24 godziny dobę, to faktycznie zrezygnuj z tego pomysłu. Jeśli jednak chcesz wizerunkiem swojej marki witać gości, zademonstrować siłę swojego logo, zapewnić, że Twój klient, partner trafił do właściwego obiektu skorzystać ze spersonalizowanej maty. Mata z logo podnosi prestiż firmy. Znane marki nie mają obiekcji z tytułu deptania ich logo. Jeśli klient zdecydowanie nie chce mieć logo na środku maty, to może umieścić je w rogu maty.

Mata promocyjna w spa, basenie, salonie urody - mebledobiura.pl

Czy maty można pielęgnować?

Maty można pielęgnować i warto to robić, gdyż po dłuższym okresie użytkowania akumulowane przez matę zabrudzenia, obniżają jej skuteczność w czyszczeniu obuwia. Maty Kleen-Tex można odkurzać, prać w temperaturze od 30 do 60 stopni C (w zależności od rodzaju maty).