Znalezienie odpowiednich mebli do wyposażenia biura to nie lada wyzwanie. Dlatego wielu pracodawców zadaje sobie to pytanie. Co zrobić by dobrze pracowało się nam i naszym współpracownikom? Postawić na modę? Ergonomię? Cena też jest istotna..... Modne i taniej pewnie nie będzie szło w parze, może lepiej postawić na minimalizm? To jakie meble wybierzemy, zależy od wielu czynników, trzeba jednak pamiętać, że wygodne stanowisko pracy wpływa na naszą wydajność.

Ergonomia miejsca pracy i moda

Funkcjonalność i styl, czy uda się nam to połączyć? Aż chce się odpowiedzieć - TAK! Aktualnie projektanci przywiązują ogromną wagę nie tylko do wyglądu mebli, ale również do ich funkcjonalności. Meble znajdujące się w przestrzeni biurowej powinny być przede wszystkim użyteczne dla personelu. Pracownicy spędzają w końcu 8-10 godzin przy swoim stanowisku pracy. Komfort i ergonomia są więc kluczowym elementem. Idealnym rozwiązaniem jest więc możliwość zmiany pozycji. Fotele obrotowe sprawdzą się tutaj świetnie, jeśli będą miały funkcję regulacji wysokości, siedziska, podłokietniki i zagłówek będą idealnym wyborem. Do tego biurko z możliwością regulacji wysokości, co pozwoli na dopasowanie stanowiska do wzrostu użytkownika. Przy biurku z regulacją wysokości możemy dodatkowo zdecydować czy pracujemy w pozycji stojącej, czy siadamy w wygodnym fotelu. Na biurko powinno znaleźć się wystarczająco dużo miejsca dla komputera lub laptopa, jeśli pracujemy przy komputerze stacjonarnym lub na kilku monitorach szerokość biurka powinna pozwalać na ustawienie ich w odległościach spełniających wymagania BHP.

Nie zapominajmy o drobnych akcesoriach takich jak przybornik na długopisy, karteczki do notowania, kalendarz książkowy lub notes, a także półeczki do segregowania dokumentów. Biurko powinno być duże, ale nie przesadzajmy. Do każdej z wymienionych rzeczy powinniśmy mieć swobodny dostęp, jak to się mówi "na wyciągnięcie ręki". Na ergomonię miejsca pracy wpływ będzie miała rówinież odległość do takich urządzeń jak drugarka czy niszczarka. Nie wyobrażamy sobie biegania do drukarki stojącej w innym pomieszczeniu. Komfort pracy przekłada się na jakość wykonywanych zadań, zaangażowanie, a także na atmosferę.

Elegancja czy prostota?

Chcę mieć modne biuro - modne? Czyli jakie? Tutaj zaczyna się problem, moda przemija, zmienia się, co zrobić, by nie wymieniać całości wyposażenia w każdym roku? Aranżując przestrzeń biurową, warto postawić na klasykę. Za mało? To postaw na modne dodatki! Wcale nie mamy na myśli kwiatka na parapecie. Dodatków jest mnóstwo, zacznijmy od tego, że nie musisz wybierać klasycznego ściennego zegara. Aranżując biuro bezpiecznym wyjściem będzie stylistyka minimalistyczna. Idealnie sprawdzi się przy dużych, jak i przy małych metrażach. Postaw na biurko w stonowanych kolorach, jeśli nie chcesz, by było proste, wybierz biurko narożne lub z wcięciem. Za mało się dzieje? Może dokupisz kontenerek? Dodatkowo zyskasz miejsce do przechowywania. Czarne krzesło biurowe jest zbyt banalne? Wybierz kolorowe, ale zostań przy jednym kolorze, paski, groszki lub mozaika raczej odpadają.

Meble biurowe powinny charakteryzować się wysoką jakością i wykonaniem jedynie z solidnych materiałów.  Należy pamiętać, że biuro to przestrzeń użytkowa i zależy nam na wytrzymałych meblach. Biurka Modulus, Flexus i Adeptus to linie, które z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.  Od biurek prostych, przez blat z falistym wycięciem, na narożnym kończąc. Brakuje miejsca? Możesz dokupić kontenerek lub dostawkę. Możesz zdecydować jakie wykończenie blatu będzie odppowiednie, wytrzymały laminat czy elegancki fornir. Lekkie konstrukcje stelaża dla biurek mobilnych i mocowanych do ściany - ciekawe rozwiązanie kiedy mamy ograniczoną ilośc miejsca do zagospodarowania oraz stabilne i solidne ramy w kształcie T dla linii Modulus. Ważnym dodatkiem będzie również mata, pod krzesło lub do pracy stojącej. Pomoże ochronić podłogę przez zarysowaniami.

Meble biurowe powinny charakteryzować się wysoką jakością i wykonaniem jedynie z solidnych materiałów. Należy pamiętać, że biuro to przestrzeń użytkowa i zależy nam na wytrzymałych meblach. Biurka ModulusFlexus i Adeptus to linie, które z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Od biurek prostych, przez blat z falistym wycięciem, na narożnym kończąc. Brakuje miejsca? Możesz dokupić kontenerek lub dostawkę. Możesz zdecydować jakie wykończenie blatu będzie odppowiednie, wytrzymały laminat czy elegancki fornir. Lekkie konstrukcje stelaża dla biurek mobilnych i mocowanych do ściany - ciekawe rozwiązanie kiedy mamy ograniczoną ilośc miejsca do zagospodarowania oraz stabilne i solidne ramy w kształcie T dla linii Modulus. Ważnym dodatkiem będzie również mata, pod krzesło lub do pracy stojącej. Pomoże ochronić podłogę przez zarysowaniami.

Dodatki mają znaczenie!

Biuro prawie urządzone, ale co z dodatkami? Tutaj możesz szaleć. Jeśli wnętrze urządzone zostało w spokojnej tonacji, w dodatkach możesz postawić na mocniejsze akcenty. Nietypowa kolorystyka, intensywne odcienie pomogą ożywić wnętrze, nawet jeśli przesadzisz z detalami, w prosty sposób możesz zmniejszyć ilość kolorów i wzorów w pomieszczeniu. Jeśli masz możliwość, może warto pomyśleć o jakiś zabawnych akcentach? Będą mieć pozytywny wpływ na pracę, a niezobowiązująca atmosfera rozluźni napięcie w zespole.