krzeslo_biurowe_fotel

Dźwignie pod siedziskiem, skróty i nazwy, które w zasadzie niewiele mówią. W tym artykule postaramy się pomóz z wyborem właściwego mechanizmu w fotelu biurowym oraz przybliżymy ich funkcje. 

Podstawowe funkcje w krzesłach biurowych

Pierwsza i jedna z wazniejszych funkcji to regulacja wysokości siedziska, ale z tym z pewnością nie masz problemu - dziś uznawane za standard i każdy produkt nazywany krzesłem biurowym czy fotelem gabinetowym (krzesło gamingowe również) będzie posiadało funkcję regulacji wysokości siedziska. Kolejnym z pewnością potrzebnym jest mechanizm synchroniczny, w którym oparcie i siedzisko po zwolnieniu blokady (czyli tylko wtedy kiedy tego chcemy) śledzą ruch pleców i zapewniają mu odpowiednie podparcie.

Economic - czyli wspomniana wyżej regulacja wysokości siedziska - oznaczenie FAN10E

 

CPT - mechanizm prosty, ale pozwalający na ustawienie kilku parametrów. Mechanizm CPT to trzy śruby, którymi możemy ustawić : blokade oparcia, w dowolnej pozycji, dodatkowo regulację wysokości oparcia, regulację głębokości siedziska, oczywiście do dyspozycji jest również regulacja wysokości siedziska za pomoca podnośnika pneumatycznego.

TILT - możliwość regulacji wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, zwolnienie blokady – możliwość swobodnego kołysania się, blokada tylko w pozycji pionowej „do pracy”, regulacja siły oporu oparcia.

MULTIBLOCK - regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, zwolnienie blokady oparcia umożliwia swobodne kołysanie się oraz blokadę w 5 pozycjach, funkcja Anti-Shock po zwolnieniu blokady oparcie nie uderza w plecy użytkownika, regulacja siły oporu oparcia za pomocą śruby pod siedziskiem.

Mechanizmy synchroniczne w krzesłach biurowych

ACTIVE-1 - regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, możliwość swobodnego kołysania się, synchroniczne odchylanie się oparcia i siedziska w stosunku 2:1, kąt odchylenia oparcia 19 stopni przy 8 stopniach odchylenia siedziska, blokada odchylenia w 5 pozycjach, regulacja wysokości oparcia 10 zapadek, regulacja siły oporu oparcia, funkcja Anti-Shock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. 

MECHANIZM SYNCHRONICZNY FS - możliwość swobodnego kołysania się, oparcie odchyla się (20 stopni) synchronicznie z siedziskiem (11 stopni), możliwość blokady oparcia w 5 pozycjach, regulacja wysokości oparcia, regulacja siły oporu oparcia za pomocą śruby, funkcja Anti-Shock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika, w wersji FST – możliwość regulacji głębokości siedziska, regulacja wysokości siedziska przy obu wersjach.

Mechanizm synchroniczny Epron Synchron ES - możliwość swobodnego kołysania się, oparcie odchyla się z siedziskiem w stosunku 2:1 (20 stopni/11 stopni), możliwość blokady w 5 pozycjach, możliwość regulacji wysokości oparcia, regulacja oporu oparcia za pomocą pokrętła, funkcja Anti-Shock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika, opcja EST – regulacja głębokości siedziska, opcja EFT – dodatkowo kąt ujemny 5 stopni, pochylenie siedziska. Wszystkie opcje posiadają podnośnik pneumatyczny umożliwiający regulację góra-dół. 

Mechanizm synchroniczny Epron Synchron Plus ESP - możliwość swobodnego kołysania się, oparcie odchyla się z siedziskiem w stosunku 2:1 (22 stopnie / 11 stopni), możliwość blokady w 5 pozycjach, możliwość regulacji wysokości oparcia, regulacja oporu oparcia za pomocą pokrętła, funkcja Anti-Shock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika, opcja ESPT – regulacja głębokości siedziska, opcja ESPTN – kąt ujemny siedziska , regulacja pochylenia do przodu o 2 stopnie. Regulacja wysokości za pomocą podnośnika pneumatycznego.

Mechanizm Ergon UP – regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, regulacja wysokości oparcia (8 zapadek), blokada oparcia w wybranej pozycji, możliwość pochylenia oparcia możliwość pochylenia oparcia + 20 stopni i - 3 stopnie.

Mechanizm Ergon 2L – możliwość odchylenia oparcia + 20 stopni do przodu i – 3 do tyłu. Blokada oparcia w wybranej pozycji, regulacja wysokości oparcia za pomocą śruby, regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego.

Mechanizm asynchroniczny IBRA -  daje możliwość swobodnego kołysania się, niezależnej blokady oparcia i siedziska w wybranej pozycji, kąt pochylenia oparcia to zakres aż + 20 ° (na zewnątrz / do tyłu) do – 10 ° (do wewnątrz / do przodu. Mechanizm IBRA daje możliwość regulacji wysokości oparcia Up&Down 60 mm (8 zapadek), regulacji siły oporu oparcia za pomocą pokrętła, to także płynna regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego.

Mechanizm LP11 – możliwość swobodnego kołysania się, oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem, kąt pochylenia oparcia 23 stopni, siedzisko 11 stopni. Możliwość blokady oparcia w 5 pozycjach. Dostosowanie siły oporu oparcia za pomocą pokrętła umieszczonego po prawej stronie siedziska, funkcja Anti-Shock – zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika, możliwość regulacji góra dół za pomocą podnośnika

Mechanizm Synchro - ukryty w jednym uchwycie, a możliwości jest wiele. Ruch mechanizmu w góre, to regulacja siedziska góra-dół, ruch dźwigni do tyłu (w stronę oparcia) umożliwia zwolnienie blokady, swobodnego bujania się, powrót do pozycji wyjściowej zablokuje oparcie, ruch do przodu w stronę siedziska umożliwia regulację głębokości siedziska,  a powrót do pozycji wyjściowej zablokowanie ruchu.

Komfort w czasie pracy jest niesamowicie ważny, tym bardziej, że  w pozycji siedzącej, przy biurku spędzamy wiele godzin. Dobór właściwego mechanizmu i krzesła nie jest prosta sprawa, ale z całą pewnością warto poświęcić chwilę i zorientowac się, jakie opcje są dostepne.

Krzesło 24-godzinne Liverpool z podłokietnikami i zagłówkiem czarna tkanina

Krzesło 24-godzinne Liverpool z podłokietnikami i zagłówkiem, czarna tkanina. Certyfikowane krzesło 24-godzinne z wieloma opcjami regulacji, takimi jak mechanizm synchroniczny, regulowane oparcie i zagłówek oraz pompowane podparcie lędźwiowe.Certyfikowane krzesło 24-godzinneNiezwykle...

6137,70 zł
netto: 4990,00 zł

Krzesło biurowe Stanley

Krzesło biurowe Stanley. Krzesło biurowe z wygodnym oparciem z siatki i mechanizmem synchronicznym z funkcją bujania. Krzesło posiada solidne siedzisko tapicerowane ogniotrwałą tkaniną. Można je wyposażyć w podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach oraz zagłówek z możliwością regulacji....

1228,77 zł
netto: 999,00 zł