W temacie segregacji odpadów, dla jednych temat jest oczywisty, dla innych bardziej skomplikowany. Warto zastanowić się jak wybrać najlepszy kosz na śmieci, ważne będzie oczywiście miejsce użytkowania. Temat na pewno jest bliski mieszkańcom domów jednorodzinnych, administracji na osiedlach oraz w firmach. Dlaczego warto zainwestować w pojemniki na śmieci i jak wybrać najlepszy kosz?

Kosze na śmieci do biura

Kosze na śmieci są bez wątpienia niezbędnikiem w każdej firmie. Kosze metalowe, plastikowe postawione przy biurku każdego z pracowników. Większe pojemniki ułatwiające segregację śmieci , oznaczone właściwymi kolorami lub piktogramami. Zachowanie czystości w przedsiębiorstwie świadczy o kulturze firmy i jej pracowników.

Kosz na śmieci z siatki metalowej będzie odpowiedni jako pojemnik na śmieci, nazwijmy to „suche”. Koszt z siatki metalowej może być świetnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza, będzie pasował np. do nowoczesnego wnętrza. Styl industrialny to również konfiguracja mebli i surowego wnętrza, do której ten rodzaj pojemnika na śmieci będzie pasował idealnie. Taki kosz będzie otwarty, dlatego nie warto wrzucać do niego odpadów, które mogą ulec rozkładowi. Podobnym rozwiązaniem będzie koszt z tektury (w naszej ofercie dostępny szary) lub plastikowy. Kolorystyka bywa zróżnicowana, a wybór to indywidualne preferencje użytkownika.

Kosze do segregacji śmieci

Te biurowe z reguły nie są duże, średnia wielkość komory to ok. 30L (tak jest w przypadku pojemnika Acadia – dostępny tutaj). Do stepne są oczywiście również większe, pojemnik do sortowania Addison posiada 3 komory na odpady, każda to pojemność 45L. Oba pojemniki wyglądają bardzo elegancko dzięki chromowanej powierzchni, co nadaje stylowego wyglądu. Takie kosze na śmieci z pewnością nie będą straszyć w eleganckim biurze. Bez obawo estetykę, można jest ustawić w każdym pomieszczeniu. Te dwa rodzaje pojemników do sortowania wyposażone są w pokrywy, otwierane za pomocną przycisku nożnego, co jest ważne, jeśli co pojemnika wrzucać będziemy odpady, które mogą ulegać rozkładowi lub są płynnej konsystencji albo takiej, która może ubrudzić klapę. Minimalizuje to więc kontakt ręki z samym pojemnikiem.
Inaczej jest w przypadku koszy z klapą uchylną, zawsze otwieraną do wewnątrz pojemnika, wystarczy więc przycisnąć z góry. Takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla każdego. Brudna pokrywa kosza na śmieci, absolutnie nie wygląda estetycznie. Takie pojemniki na śmieci są często tańsze niże rozwiązania z przyciskiem nożnym, przykładem będzie pojemnik Hurley, dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza to mocny plastik, w odcieniach szarości, druga to stal nierdzewna, pojemność kosza Hurley to 40L, co w zupełności wystarczy.

Pojemniki na śmieci do użytku na zewnątrz

Może nie tyle poza budynkiem (chociaż też się sprawdzi) co poza terenem biura czy hotelu, czyli miejsca gdzie pojawią się gości, klienci, kontrahenci. Mowa o pojemniku Douglas (dostępny tutaj). Jednokomorowy pojemnik z pokrywą, o pojemności aż 120L. Takie gabaryty raczej służą na zapleczach. Trochę nieodpowiednio wyglądałoby (ale z pewnością zwracałby uwagę) gdyby ustawić go przy wejściu do hotelu (albo w lobby).

W naszej ofercie znaleźć można również takie akcesoria jak warki na śmieci i stojaki na worki, co często jest rozwiązaniem lepszym. Ciekawą i bardzo często przydatną opcją jest wózek składany z uchwytem na worki (dostępny na stronie). Gdzie może mieć zastosowanie? Np. w kinach i innych tego typu miejscach. Nie wymaga mycia w środku, wymiana worków odbywa się szybko, a dzięki podstawie na kółkach, transport jest bardzo wygodny.

2352,50 zł
netto: 1912,60 zł

Kosz stalowy do segregacji Eko Trio 27L

 • 3 kosze o pojemności 9L każdy
 • mechanizm spowalniania upadającej klapy
 • odtwieranie przyciskiem nożnym
 • zawiera zestaw naklejek
423,12 zł
netto: 344,00 zł

Kosz do segregacji odpadów Silver Duo 50 L

 • pokrywa z systemem amortyzacji
 • dwudzielna klapa
 • uchwyty na worki
 • możliwość segregacji na 2 frakcje
 • pojemność 50 L

 

297,66 zł
netto: 242,00 zł

Nierdzewny kosz do segregacji odpadów odpadów Duo Barrel 2x20 L

 • nowoczesny design
 • segregacja dwóch wybranych frakcji
 • wykonany ze stali nierdzewnej
 • stabilna konstrukcja
 • aż 2x20 L pojemności
493,23 zł
netto: 401,00 zł