Przenośne ogrodzenia przeznaczone są do czasowego wydzielania fragmentów przestrzeni w celu ich zabezpieczenia oraz wyznaczania ciągów komunikacyjnych. Wykorzystuje się je przede wszystkim na placach budowy, podczas remontów dróg oraz w trakcie imprez masowych.

Ogrodzenia tymczasowe - rodzaje i zastosowania

Bariery budowlane

Tymczasowe ogrodzenia budowlane pełnią dwojaką funkcję. Po pierwsze, chronią zgromadzony na placu budowy sprzęt i materiały przed zniszczeniem lub kradzieżą. Po drugie, skutecznie blokują wstęp osobom nieuprawnionym, co jest wymogiem stawianym każdemu inwestorowi na mocy prawa budowlanego.

Najczęściej spotykanym typem barier budowlanych są ogrodzenia ażurowe wykonane ze zgrzewanej siatki przyspawanej do stalowej ramy. Bariery tego typu zazwyczaj skutecznie uniemożliwiają przypadkowe wejście osób postronnych na teren, gdzie wykonywane są prace budowlane. Nieco droższe rozwiązania posiadają siatkę o większym zagęszczeniu oczek, po których nie da się wspiąć.

Na placach budowy, gdzie występuje ryzyko upadku przedmiotów z większej wysokości, stosuje się bariery pełne, w których zamiast siatki zastosowano panele stalowe. Zapobiegają one dodatkowo przedostawaniu się odpadów poza teren budowy. Podczas prac wykonywanych w sąsiedztwie dużych skupisk ludności (centra miast, osiedla mieszkaniowe) zastosować można bariery wyposażone w maty dźwiękochłonne, które potrafią wytłumić nawet 17% hałasu generowanego podczas robót budowlanych.

Bariery na imprezy plenerowe

Podczas każdej imprezy plenerowej istnieje konieczność wydzielenia z przestrzeni określonych stref - buforu między sceną a publicznością; ścieżek do kas biletowych; ogródków piwnych itp. Do tego celu najlepiej nadają się mobilne bariery modułowe. Ich konstrukcja jest zbliżona do barier budowlanych, przy czym zazwyczaj są nieco niższe (1 m), a wypełnienie ramy wykonane jest ze stalowych rurek.

Do stref w bezpośrednim sąsiedztwie sceny przeznaczone są tzw. bariery ciężkie, wyposażone w podłogi dla publiczności, które uniemożliwiają ich wywrócenie podczas naporu tłumu. Model ten zazwyczaj posiada również podwyższenie dla pracowników ochrony, ułatwiające obserwowanie tłumu i ewentualne udzielenie pierwszej pomocy.

Słupki odgradzające z taśmą

Podczas eventów, które organizowane są wewnątrz obiektów i nie posiadają charakteru imprezy masowej, niejednokrotnie również istnieje konieczność wydzielenia stref specjalnych. Podczas tego typu imprez zamkniętych doskonale sprawdzają się mobilne słupki odgradzające, wyposażone w kasety z wyciąganą taśmą. Wykorzystuje się je do odgrodzenia scen lub eksponatów przed dostępem widzów, lub do wyznaczenia tymczasowych ciągów komunikacyjnych.

Mobilne słupki odgradzające mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, aluminium lub tworzywa sztucznego, jednak zawsze powinny posiadać masywną podstawę, utrudniającą ich przypadkowe przewrócenie. W dobrych jakościowo słupkach wygrodzeniowych kasety posiadają wmontowany hamulec spowalniający zwijanie się taśmy w momencie jej zwolnienia i chroniący tym samym osoby postronne przed obrażeniami. Dodatkową zaletą słupków odgradzających jest to, że produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej. Warto zapoznać się z ofertą taśm i słupków odgradzających na podstronie tej kategorii produktowe – link. Umożliwia to dobranie wzoru idealnie pasującego do istniejącego wystroju wnętrza, w którym odbywać się będzie zabezpieczane wydarzenie.

Słupki hotelowe/odgradzające w kolorze czarnym i taśmą rozwijaną o dł. 2,3 m – 2 szt.

Słupki odgradzające są najczęściej wykorzystywane w hotelach, urzędach, restauracjach, kinach, muzeach, dworcach, galeriach, wszelkich instytucjach użyteczności publicznej. 
Sprzedawane są parami, w podanej cenie znajduje się komplet 2 sztuk
...

461,25 zł
netto: 375,00 zł

Kaseta z taśmą rozwijaną odgradzającą mocowanie magnetyczne o dł. 7,7 m – TENSATOR

Taśmy rozwijane z kasetami montowanymi na magnes, wykorzystywane są najczęściej w centrach i galeriach handlowych lub biurowcach, często również na magazynach. Dzięki nim w szybki i prosty sposób można zamknąć przejście, korytarz od dostępu nieuprawnionych osób. Chromowane nasadki kasety...

1018,44 zł
netto: 828,00 zł

Kaseta z taśmą rozwijaną odgradzającą montowana do szyb o dł. 9,0 m – TENSATOR

Taśmy rozwijane z kasetami montowanymi do szkła, wykorzystywane są najczęściej w centrach i galeriach handlowych lub biurowcach. Dzięki nim w szybki i prosty sposób można zamknąć przejście, korytarz od dostępu nieuprawnionych osób. Chromowane nasadki kasety nadają jej elegancki i estetyczny...

1202,94 zł
netto: 978,00 zł