1. Wielozadaniowość — niekoniecznie!

Postaraj się skupić na jednym zadaniu i zrealizować je do końca. Wielozadaniowość rozprasza! Ile razy zdarzyło Ci się wykonywać kilka tematów w jednym czasie? Zakładam, że ciężko jest Ci to policzyć. A ile czasu zajmowała realizacja? Pewnie 2 razy dłużej niż zakładałeś. Przeskakując między tematami, niesamowicie trudno jest skupić się na celu i rozwiązaniu, gubisz wątek i za każdym razem potrzebujesz chwili, by zastanawiać się, w którym momencie skończyłeś. Skup się na realizacji zadań po kolei, wtedy wyjdziesz z pracy z poczuciem wykonania "kawałka dobrej roboty".

2. Notuj, zbieraj informacje!

W zależności od projektu, za który się właśnie zabierasz, potrzebne będą Ci informacje. Mogą to być wytyczne, dane kontaktowe itp. Nie trać czasu na wyszukiwanie ich każdorazowo w mailach, zapiskach na kartkach, spisz sobie wszystko w jednym miejscu. Pomocne tutaj będą tablice planu tygodniowego lub miesięcznego, na których zapiszesz kolejne zadania, możesz dopisać uwagi, informacje, które wpłyną na szybkość działania. Tablice korkowe również sprawdzą się w roli "magazynu informacji" .

Wszystkie elementy znajdziesz w naszym asortymencie.

3. Planuj, bez planu nie będzie realizacji!

Wakacje planujesz, dlaczego tak bardzo unikasz planowania zadań w pracy? Przecież ma Ci to pomóc! Dzięki planowaniu jesteś w stanie oszacować czas realizowanych zadań i to w jakim terminie będziesz mógł zabrac się za kolejne etapy lub projekty. Łatwiej będzie również zarządzać czasem, ewentualnymi opóźnieniami i delegować ludzi do pomocy. Pamiętaj jednak, że w swoim napiętym i przepełnionym harmonogramie musisz wygospodarować trochę czasu gdyby pojawiły sie opóźnienia. Kolejny tydzień pracy zaplanuj już w piątek popołudniu lub poniedziałek rano. Nastawisz się wcześniej na intensywny tydzień .


4. Nie rozpraszaj się


Zdecydowanie więcej czasu zajmie Ci powrót do skupienia na konkretnym zadaniu niż działanie w ciągu. Poproś osoby, które pracują z Tobą w jednym pomieszczeniu, by rozmawiały ciszej. Jeśli potrzebują przerwy od komputera, może towarzyskie dyskusje przeniosą do innego pomieszczenia. Wycisz telefon prywatny (służbowy może się jednak przydać), wyloguj się z social media (dobrze wiemy, że co chwilę zerkasz na powiadomienia). Tyle czynników zewnętrznych z pewności nie pomoże Ci w szybkiej i efektywnym działaniu, zadbaj o to, by warunki były dla Ciebie optymalne.

5. Dostosuj dzień.

Zastanów się, w jakich godzinach najlepiej Ci się pracuje, może warto właśnie na ten czas ustawić najbardziej wymagające zadania? Będziesz skupiony i wszystko będzie szło szybciej i łatwiej. Nie ustawiaj skomplikowanych tematów na koniec dnia lub tygodnia, będziesz zmęczony i nic dobrego z tego nie wyniknie.