Szafy możemy podzielić na 4 rodzaje pod względem wymagań, które będą miały zastosowanie w konkretnych branżach.

Szafy wytrzymałe, trwałe z odpowiednimi zabezpieczeniami świetnie sprawdzą się w branży związanej z finansami. Szafy oprócz wytrzymałości oraz wyposażenia w zamki o wysokim stopniu bezpieczeństwa powinny być również pojemne.Dzięki temu, uniknąć można zastawienia pomieszczenia kolejnymi meblami. Zdecydowanie rozsądnym będzie rozważenie zakupu szaf antywłamaniowych i ogniotrwałych – w końcu firmie może grozić nie tylko włamanie, ale i pożar. Szafy antywłamaniowe i ognioodporne będą świetnym zabezpieczeniem dla dokumentów, a przecież o to chodzi.

W branży edukacyjnej potrzebne będą regały i szafy. Nie wykluczamy zakupu szafy antywłamaniowej czy ognioodpornej, ale proste i solidne regały też się sprawdzą.Przy uczelniach bardzo często mamy również archiwum, a co za tym idzie ogromne ilości dokumentów, które należy odpowiednio długo przechowywać. W takim wypadku zamiast standardowego regału możemy zaproponować regały archiwalne.Pamiętaj by szafy były stabilne i pojemne, zwróć uwagę na nośność półek, jeśli szukasz szafy do mniejszych pomieszczeń warto zastanowić się nad taką, która ma drzwi harmonijkowe. Tam gdzie przestrzeń nas nie ogranicza śmiało można wybrać jedną z szaf z drzwiami otwieranymi tradycyjnie.W urzędach możesz wybrać podobne elementy.Z pewnością nie jest to obszar w którym możesz pozwolić sobie na zwariowane kolory i wyjątkowe formy szaf.

Z tymi elementami możesz poszaleć w branży – nazwijmy ją rozrywkowej., oczywiście większość dokumentów będzie na zapleczu, ale w miejscach takich jak np. parki rozrywki czy sklepy (np. z zabawkami) meble nie muszą być jedynie w wersji klasycznej. Miejsce i jego charakter pozwala na zabawę formą i kolorem.

Kolejnymi miejscem gdzie nie poszalejemy z barwami i designem jest warsztat i miejsca związane z przemysłem. Tutaj musisz postawić na bezpieczeństwo, meble powinny spełniać normy jakości, wytrzymałości i wspomnianego bezpieczeństwa. Na wytrzymałość wpływ będzie miał materiał z jakiego szafy są wykonane. Postaw więc na szafy metalowe, wykonane z solidnej, grubej blach, malowane lakierem proszkowym.Zastanów się nad wyborem odpowiednich elementów, które mogą usprawnić pracę np.wysuwana półka, która może pełnić również rolę blatu do pracy.Może dobrać również pojemniki na części, panele narzędziowe oraz przestawne półki, wszystkie wymienione elementy poprawią jakość warunków pracy.

Wybór należy oczywiście do osoby pracującej w konkretnej branży, jeśli jednak nasz artykuł zainteresował Cię, sprawdź naszą ofertę i wprowadź zmiany w wystroju swojej firmy.