W zasadzie każda firma potrzebuje sali konferencyjnej, chcociaż w ostatnim czasie spotkania, narady i konferencje z firmowych pokoi przeniosły się do trybu online. Tutaj wiele programów umożliwiających prowadzenie wideoconferencji wiodło prym. Nie możemy jednak zapominac, że w pewnym momencie do firm będziemy mogli i chcieli wrócić. Juz dziś wiele osób kończy pracę w trybie HomeOffice i przenosi się do biur firmowych. Sala konferencyjna to miejsce, które może spełniać wiele różnych funkcji. Jakie meble biurowe wybrać, aby jak najefektywniej wykorzystać tę przestrzeń? 

  • Trwała powierzchnia stołu
  • Ruch aktywny w 3 kierunkach
  • Wełniana tapicerka

Zestaw mebli konferencyjnych prezentowany na zdjęciu to stół z 2400x1200 mm z czarną ramą i czarnym blatem oraz 6 mobilnych krzeseł z regulacją wysokości i wełnianą tapicerką (aktualnie dostepne w kolorze czarnym). Krzesła nieustannie się poruszają, co aktywuje mięśnie pleców i zapewnia prawidłową postawę.

Link do zestawu TUTAJ

meble konferencyjne, stół konferencyjny

Jak wyposażyć salę konferencyjną?

Ten temat był już przez nas poruszany kilka razy, ale obecna sytuacja (pandemia covid-19) może odrobinę zmienić spojrzenie na kwestie wyposażenia. Można pokusić sie o stwierdzenie, że dziś nie pojawi się stwierdzenie - za duży stół. To co może nas ograniczać przy wyborze mebli konferencyjnych to wielkość pomieszczenai, ale decyzując się na ten typ pomieszczenia, raczej wybierany jest duży metraż. Jesli nie ma możliwości - no to z sali rezygnujemy, a na spotkania biznesowe z mniejszą ilością osób przeznaczony zostanie inny pokój. 
Obecnie nadal mamy obowiązek (chociaż nietórzy twierdzą, że to tylko zalecenia) do zachowywania odstępu społecznego około 2m. Dlatego wspomniałam, że "za duży stół" będzie zbędnym określeniem. Analizując to stwierdzenie - przy stole o długości 2400mm (czyli często wybieranym) mogą siedzieć jedynie 2 osoby, po przeciwnych stronach i najlepiej na skranu. Trochę abstrakcyjne, ale co zrobić,

meble konferencyjne, stół konferencyjny

Stół konferencyjny Selma wystepuje w dwóch rozmiarach tj. 2400mm i 3800mm, blat biały lub brzoza (na zdjęciu prezentowany o dł. blatu 2400mm) . W naszej ofercie znaleźć można również 2 modele, które można rozbudowac, dodając w środek dostawkę. W ten sposób stoły Avery i Flexus, ze stołów o długoci blatów 2400mm można rozbudować do stołów konferencyjnych o długości do 3400mm.

Selma ➡ https://www.mebledobiura.pl/catalog/search/selma

Avery ➡ https://www.mebledobiura.pl/catalog/search/avery

Flexus ➡ https://www.mebledobiura.pl/catalog/search/konferencyjny%20flexus

Odległość to nie wszystko. Konieczna będzie częsta dezynfekcja powierzchni, a więc blat stołu jak i elementy krzeseł których dotykamy powinny być wykonane z materiałów, których czyszczenie będzie szybkie. Szczególnie jeśli przy krzesłach są podłokietniki, sugerujemy wybór krzeseł z podłokietnikami plastykowymi lub bez podłokietników, tak jak przy modelach:

ISO ➡ https://www.mebledobiura.pl/catalog/search/konferencyjne%20ISO

Brooks ➡ https://www.mebledobiura.pl/produkt/krzeslo-konferencyjne-brooks_-tkanina_-czarny_-aluminium 

,a jeśli podłokietniki, to takie by szybko wyczyścić:

Delta ➡ https://www.mebledobiura.pl/produkt/krzeslo-konferencyjne-delta-kolka-czarna-eko-skora-chrom

Elva ➡ https://www.mebledobiura.pl/produkt/krzeslo-konferencyjne-elva

Rumba ➡ https://www.mebledobiura.pl/produkt/krzeslo-konferencyjne-tapicerowane-rumba