Ścianki biurowe, ścianki działowe do biura, ścianki mobilne i akustyczne

Największa zaleta ścianek działowych jest możliwość dzielenia dużych przestrzeni biurowych na mniejsze i indywidualne miejsca pracy. Przestrzeń, w której każdy ma odrobinę prywatności i możliwość skupienia się. Takie podział przestrzeni kojarzyć się może z korporacjami i wizerunkiem miejsc pracy w amerykańskich filmach. Na szczęście dzięki dostępnym kolorom, wzorom ,wielkościom istnieje możliwość stworzenia ciekawej aranżacji, nie wprowadzając wrażenia zamknięcia w labiryncie. W zależności od wybranych materiałów i rodzaju ścianki rozwiązanie może, ale wcale nie musi być drogie. Z pewnością tańsze, wygodniejsze i szybsze niż remont, który często po prostu nie jest możliwy.

Mobilne Ścianki biurowe

Ścianki mobilne biurowe mają być elementem wyciszającym i dającym odrobinę prywatności w biurach typu open space. Osoby pracujące w takich miejscach doskonale wiedzą o co chodzi. Ile razy przez myśl przeszło „Jest za głośno, nie mogę się skupić”, to chyba najbardziej powszechny problem w dużych pomieszczeniach biurowych. Zadaniem ścianek biurowych, nazywanych czasami inteligentnymi ekranami lub ściankami z właściwościami ekranów dźwiękochłonnych, jest poradzenie sobie z tym problemem. Wydzielają nowe przestrzenie, zwiększają poziom prywatności i ułatwiają koncentrację. Ścianki stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, a więc i dostępność na rynku zwiększa się. Różnorodność materiałów, rozmiary i kolory pozwalają na wybór optymalnego rozwiązania. Na stronie sklepu mebledobiura.pl dostępne są małe panele, które ustawić można na blacie biurka po większe elementy ustawiane na podłodze, które mogą pełnić również funkcję ścianek działowych.
W ofercie sklepu znaleźć można solidne ścianki biurkowe Focus, wypełnione wełną dźwiękochłonną 100% PET, oznaczone klasą A dźwiękochłonności przez Szwedzki Instytut Badań Technicznych SP. Model Focus dostępny jest w rozmiarach od 80 cm do 200cm długości, wysokość to zawsze 65 cm, a po zamocowaniu właściwa wysokość ścianki to 50 cm. Ścianki biurowe Focus zawierają w zestawie uchwyty do montażu. Podobną propozycją będą Ścianki biurkowe ZIP Rivet, również w 100% PET, a więc mamy recykling, o którym na szczęście mówi się coraz więcej. Podobnie ja Focus wypełnione są wełną dźwiękochłonną, obicie to świetnej jakości tkanina (pomimo, że poliester) wyposażone w zamek, który pełni również funkcję osdobną, oznaczone klasą dźwiękochłonności A. Ścianki posiadają certyfikat ISO 354, EN 1023-2, EN 1023-3. W przypadku Rivet uchwyty do montażu należy dokupić osobno. Rivet występuje również w wersji wzmocnionej, z szyną, na której można zamocować uchwyt na monitor, półkę na dokumenty lub inne akcesoria, a to pozwala na wygospodarowanie większej ilości miejsca na biurku.

Ostatnią propozycją są ścianki biurkowe SPLIT, ścianki działowe i panele dźwiękochłonne. Na tle wcześniej wspomnianych wyglądają dość korzystnie cenowo. Maksymalna długość ścianki SPLIT to 1600mm, a wysokość nie zmienia się – zawsze 600mm . Wyjątek to mały panel, ścianka biurkowa, która nie jest mocowana do blatu, a ustawiana na biurku. W takim przypadku do dyspozycji jest wysokość 430mm, oczywiście przy jakiej małej powierzchni, można mówić tylko o częściowej dźwiękochłonności, ale w kwestii dogradzania i zyskania odrobiny prywatności, sprawdzi się.

Panele i Ścianki Akustyczne

Panele akustyczne mogą być wykorzystane jako element dekoracji ściany, o właściwościach dźwiękochłonnych. Oczywiście żeby skutecznie wygłuszyć pomieszczenie panele musiałyby być mocowane na większej powierzchni, zestawy paneli są jedynie półśrodkiem i pomagają w częściowym wygłuszeniu. Panele wykonano z igłowanego filcu z tworzywa PET, materiały częściowo pochodzą z recyklingu. Panele oferowane przez sklep mebledobiura.pl zaprojektowane zostały w ciepłych kolorach.
Panele akustyczne SPLIT połączono w zestawy, które zawierają panele o wysokości 600mm i długości : 1x 1600mm, 1x 1200mm, 4x 800mm, 1x 400mm.

Linia SPLIT oferuje również panele akustyczne do naklejenia na tył szafy z serii Modulus XL. Dostępne są 4 różne rozmiary.

Każda z dostępnych serii oprócz ścianek biurkowych, posiada ścianki działowe podłogowe.

Ścianki działowe biurowe, modele podłogowe

Przewagą ścianek podłogowych nad ściankami biurkowymi jest możliwość przestawienia ich w dowolnym momencie, bez rozkręcania. Ścianki biurowe podłogowe, ustawiane na podłodze nazywane są też parawanami. Podłogowe ściany modułowe, wyposażone są często w stabilne podstawy lub uchwyty, ale spotkac można również modele na kółkach. Dzięki temu zmiana ustawienia mebli jest banalnie prostą sprawą.

Ścianki można ustawić wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Przy biurkach w przestrzeni open space, w pobliżu aneksu kuchennego, jeśli nie ma możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia. Czasami spotkać można ścianki dodatkowo wyposażone w elementy na których można ułożyć ulotki lub doniczki, a w takim zestawieniu pełnią również funkcję ozdobną.