Słupki odgradzające z taśmą

Nie są to drzwi pancerne, ale spełniają swoją funkcję. Słupki z wysuwaną taśmą to rozwiązania powszechnie stosowane dla lepszej organizacji przestrzennej. Wykorzystywane są w wielu Instytucjach Kultury, tj. muzea, teatry i opery, kina, wystawy. Wszędzie tam gdzie zbierają się ludzie, organizowane są widowiska, imprezy masowe tj. koncerty lub imprezy sportowe, a porządek i bezpieczeństwo jest bardzo ważny. Słupki z taśmą są niezastąpione w miejscach związanych z obsługą klienta, wszędzie tam gdzie należy wskazać kierunek przemieszczania się.
Do wyboru jest wiele opcji, różne kolory, materiały, sposoby mocowania i zapięć. Najpopularniejsze są słupki z jedną taśmą, ale spotkać można również te z dwoma.

Podstawy słupków z taśmą odgradzającą mogą być wolnostojące, montowane do podłoża, przenośne magnesowe, przenośne na trzpień. Wykończenia to malowany proszkowo, chromowany połysk, stal nierdzewna szczotkowana satynowa lub połysk. Dokładając do tego kolory taśm, robi się całkiem spora baza opcji. Podstawowa szerokość taśmy to 48mm +/- 1mm, długości w przypadku słupka Advance to 2.3m oraz 3.65m, wysokość słupka do około 973,5mm, średnica 63,5mm, średnica podstawy 345mm, grubość ścianki rury słupka to 1,5mm. W słupku Advance Plus szerokość taśmy to aż 150mm.

Słupek Dual Line to dwie taśmy. Rodzaj taśm i wykończenia dokładnie takie same jak przy słupku Advance.

Ciekawą opcją jest Tensaclear, tuba słupka wykonana jest z przezroczystego poliwęglanu. Słupek może pełnić funkcję mini reklamy, do środka można włożyć małe przedmioty, informację graficzną, kawę, sztuczne kwiaty itp. Wysokość słupka to 975mm, szerokość taśmy to 48m  +/- 1 mm, a dostępne gługości to 2.3m oraz 3.65m.

Słupek z taśmą bardzo często waży około 10kg. Trochę dużo by dźwigać, a często zdarza się, że słupki przestawimy. Spotkaliście się z sytuacją choćby na lotnisku, kiedy obsługa zmienia ustawienie, tak by rozładować ruch, kolejkę odpowiednio ustawić do odprawy? No właśnie, w takich okolicznościach zamiast dźwigać np. 15 słupków o wadze 10 kg. Można wykorzystać Rollabarier, czyli słupek z taśmą na kółkach.

Tensabarrier mocowanie do szkła
Słupki odgradzające

Kasety ścienne, czyli bez dźwigania słupków

Kaseta ścienna z taśmą sprawdzi się idealnie przy odgradzaniu przejść i korytarzy. Kaseta może być zamocowana na stałe, na magnesy lub z końcówką umożliwiającą mocowanie do szkła. Mocowanie do powierzchni szklanych może być poszukiwanym rozwiązaniem np. w galeriach handlowych.

Słupki odgradzające ze sznurkiem

Słupki odgradzające ze sznurkiem lub liną w różnych kolorach spotkać można na eleganckich galach. Dobrze się prezentują, a jednocześnie ograniczają dostęp lub skutecznie wyznaczają drogę.  Słupki ze sznurkiem lub liną wyróżnia estetyczny wygląd i coraz częściej wysoka jakość wykonania. Można spotkać się również z nazwą słupki hotelowe lub kordony hotelowe.

Słupki odgradzające z liną sznurek