Praca przy biurku to wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Niewiele osób dba o zachowanie właściwej pozycji, zdecydowana większość siedzi „byle jak” . Ratunkiem dla zmęczonym pleców, wymuszającym w pewnym sensie prawidłową postawę ciała jest stołek siodłowy. Co wpływa na pozytywne działanie tak prostego mebla?

 

Stołki siodłowe, krzesła siodłowe w pierwszej chwili może wydawać się, że są niewygodne, a ich zalet nawet nie próbuje się dostrzec.  Wyglądem przypominają siodło, a to nie może kojarzyć się z wygoda i komfortem. Patrząc na duży fotel, z ogromnym oparciem, podłokietnikami i miękkim wypełnieniem oraz przyjemnym obiciem większość osób pomyśli, że jest wygodny. Z krzesłem siodłowym, wyglądającym bardzo skromnie takich skojarzeń nie będzie. Tym większe może być zaskoczenie użytkownika,  który zdecyduje się na korzystanie z tego rozwiązania. Krzesła siodłowe zaprojektowano w taki sposób by umożliwić pracę odciążając i minimalizując dolegliwości bólowe pleców.

Krzesło idealne – czyli jakie?

Najprościej i najszybciej – takie na którym będziesz siedzieć właściwie, a regulacja jest prosta w obsłudze. Jeśli krzesło dodatkowo poza regulacją wysokości ma regulację oparcia, kąta nachylenia, mechanizm bujania – świetnie, można poszaleć z optymalnym ustawieniem.

Krzesła siodłowe posiadają wyprofilowane siedzisko, kształt wzorowany na siodle. Dzięki temu powinien zmniejszyć ucisk na kręgosłup i nogi. Wpływ na to na ułożenie kości udowej w stawie biodrowym i odciążenie stawu kolanowego. Kolana powinny znajdować się poniżej linii bioder, stopy pewnie ustawione na podłożu. Przez odpowiednio ustawiony kąt siedziska, kość ogonowa powinna znajdować się za użytkownikiem, a nie pod nim. Dobre krzesło siodłowe wymusza takie ustawienie miednicy i kości ogonowej. Takie ustawienie jest odpowiednie dla kręgosłupa, ale sprzyja również ukrwieniu kończyn co zapobiega mrowieniu i drętwieniu. Fatalnie kiedy w trakcie pracy przy komputerze, zakłada się nogę na nogę, krzesło siodłowe uniemożliwia siedzenie w  takiej pozycji.

O pozytywnym wpływie na pozycję siedzącą krzeseł siodłowych można znaleźć coraz więcej materiałów. Uczelnie medyczne chętnie prowadziły badania nt. zachowania całego ciała, a w szczególności kręgosłupa użytkowników foteli siodłowych. Świadczyć to może, że zdrowe i aktywne siedzenie nie jest chwilową modą, powinno stać się świadomym wyborem.

Dziś dzięki rosnącej popularności krzesła siodłowe są dostępne w przystępnych cenach. Nie trzeba więc stawać przed ciężkim wyborem – klasyczne krzesło biurowe  czy siodłowe.

Stołek siodłowy DERBY z oparciem

Stołek siodłowy DERBY z oparciem, Czarna skóra ekologiczna. Ergonomiczny stołek siodłowy z bezstopniową regulacją kąta nachylenia siedziska (12° w przód i 5° w tył). Regulacja kąta nachylenia oparcia (16° w przód i 6° w tył).Ergonomiczny designRegulacja kąta nachylenia Trwała eko-skóraStołek...

2189,40 zł
netto: 1780,00 zł

Stołek siodłowy Harrow z dzielonym siedziskiem czarna skóra W 560-760 mm

Stołek siodłowy Harrow z dzielonym siedziskiem, czarna skóra, W 560-760 mm. Dzielone siedzisko wzmacnia mięśnie. Płynna regulacja szerokości, kąta nachylenia i wysokości. Zmniejsza napięcie miednicyRegulowana szerokość siedziskaSkóra naturalnaErgonomiczne krzesło siodłowe pomaga uzyskać i...

1720,77 zł
netto: 1399,00 zł

Stołek siodłowy KINGSTON, wys. 510-720 mm, czarna skóra

Krzesło siodłowe z gazową regulacją wysokości oraz kąta nachylenia siedziska. Krzesło siodłowe Kingston umożliwia znalezienie naturalnej, spokojnej i ergonomicznej postawy w pozycji siedzącej. Dzięki konstrukcji krzesła możesz przyblizyć się do stanowiska pracy, co sprawia, że krzesło idealnie...

921,27 zł
netto: 749,00 zł

Stołek siodłowy DERBY z oparciem, tkanina

  • Ergonomiczny design
  • Regulowane siedzisko i oparcie
  • Trwała tapicerka
2335,77 zł
netto: 1899,00 zł